Университатя се доближи до водача ФКСБ

Университатя (Крайова) се утвърди на второто място в румънското първенство. Отборът на Антони Иванов, който не играе от началото на сезона, победи с 3:1 Газ Метан и събра 28 точки. Начело е ФКСБ  с 30 точки, а шампионът ЧФР Клуж има 24 и е трети.

Университатя не вкара нито един гол в предишните си два мача и беше време да се върне към победите. Резултата откри Александру Чикалдау още във 2-ата минута след продължителна атака и точен шут под гредата. В края на полувремето Реджи Офосу влезе на скорост в наказателното поле и стреля майсторски в далечния ъгъл - 2:0.
Интригата се върна в 50-ата минута с попадение на Николао Думитру. Италианецът преодоля почти цялата защита на Университатя и технично пусна топката покрай вратаря Мирко Пиячели. Не след дълго Офосу стигна до самата голлиния и подаде на връхлитащия Кристиан Барбуц, който узакони успеха на домакините.

В друг мач днес Астра и Киндия (Търговище) направиха 0:0.