Гол в 98-ата минута спаси Фиорентина от нов провал (видео)

Защитникът Никола Миленкович се превърна в герой за Фиорентина при домакинството на Дженоа от 10-ия кръг на Серия "А". Сръбският национал донесе равенството 1:1 на "виолетовите" с гол в 98-ата минута. За гостите се разписа резервата Марко Пяца малко преди края на редовното време.

И двата тима се нуждаеха отчаяно от трите точки, за да се оттласнат от дъното. Фиорентина имаше надмощие до почивката, но не създаде много голови ситуации пред вратата на Федерико Маркети. Франк Рибери и Хосе Кайехон бяха най-активни в състава на Чезаре Прандели. "Виолетовите" не се възползваха от няколко статични положения в първия четвърт час, а Джанлука Скамака пропусна да изведе напред Дженоа при една от редките атаки на "грифоните".

В 31-ата минута Гаетано Кастровили центрира към Рибери, който опита красиво воле, но топката мина далеч от целта. Малко по-късно Кристиан Сапата се контузи и вместо него в защитата на Дженоа се появи Паоло Джилионе. Кастровили от домакините също получи травма и бе заменен от Джакомо Бонавентура.
Ветеранът се включи силно и в началото на втората част можеше да се разпише, но стреля неточно с глава. Резервата Джилионе пък блокира удар на Рибери. Лошите новини за Дженоа продължиха с контузия и на Маркети, но резервата Алберто Палеари се справи с многобройните центрирания от двата фланга.
В 71-ата минута Софиан Амрабат центрира, Душан Влахович продължи топката към Бонавентура и той я прати в мрежата. Попадението обаче беше отменено заради нарушение на бившия халф на Милан срещу футболист на Дженоа.
Гостите нанесоха своя удар в 89-ата минута, секунди след като гол на Матия Дестро не беше зачетен, защото нападателят се намираше в засада. Защитата на Фиорентина сгреши отново и позволи на Пяца да се промъкне през центъра и да прати топката под плонжа на Бартломей Драговски.
"Грифоните" вече предвкусваха първата си победа на чужд терен, но допуснаха изравняване в самия край на добавеното време. Тогава се стигна до разбъркване в наказателното поле и Миленкович стреля на два пъти, като от втория опит заби топката в мрежата за 1:1.
Дженоа няма успех от първия кръг, когато се справи с новака Кротоне, а Фиорентина прекъсна серията си от 4 мача без отбелязан гол. И двата отбора обаче са сред последните в класирането.