Жервиньо матира Дженоа (видео)

Парма победи Дженоа с 2:1 като гост в сблъсъка между двата тима от 9-ия кръг на Серия "А". Гостите измъкнаха трите точки с два гола на Жервиньо в 10-ата и 47-ата минута. Домакините върнаха едно попадение чрез Елдор Шомуродов, но това бе всичко и те трябваше да преглътнат загубата.

Срещата започна отлично за "Дуковете", които стояха по-добре на терена и в 10-ата минута заслужено откриха резултата. Юрай Куцка пусна страхотен пас в коридор за Жервиньо, който напредна на скорост и хладнокръвно реализира за 0:1.

В началото на втората част гостите удвоиха. Защитник на Дженоа не изчисти добре топката и я прати в краката на Жервиньо, който без колебания за втори път я оплете в мрежата за 0:2.

Домакините реагираха бързо и в 50-ата минута намалиха изоставането си. Лоша намеса на защитник прати кълбото в краката на Елдор Шомуродов, който се обърна и стреля във вратата за 1:2.

До края обаче не паднаха повече попадения и Парма си тръгна с трите точки, като вече има 9 и излезе на 16-ото място в класирането. Дженоа пък остава на предпоследното 19-о място с едва 5 спечелени точки.