Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Десетима от Рома прекъснаха рекордна серия на Сасуоло (видео)

Отборите на Рома и Сасуоло не оправдаха очакванията за зрелищен мач и завършиха наравно 0:0 на "Олимпико" в двубой от десетия кръг на Серия "А". По този начин беше прекъсната рекордната за "неровердите" серия от 4 техни победи при гостуванията им в италианския елит.

Гостите така и не успяха да се възползват максимално от числения си превес, след като в 40-ата минута Педро Родригес получи втори жълт и съответно червен картон. Само пет минути след това Хенрих Мхитарян се разписа, но благодарение на намесата на ВАР попадението беше отменено заради фаул в атака на Един Джеко. Наставникът на "джалоросите" Пауло Фонсека пък беше изгонен вследствие на протестите си срещу отменения гол.

В 59-ата минута гредата спря удар на Джеко от близко разстояние. В 75-ата появилият се малко по-рано на терена Лукаш Хараслин прати топката в мрежата на домакините с чудесен шут от дистанция, но и неговият гол беше отменен след преглеждане с ВАР - този път заради засада. В 81-ата Каан Айхан от състава на Еузебио Ди Франческо игра с ръка в своето наказателно поле, но не последва дузпа. Така двата тима завършиха при нулево реми.

Двата отбора са съседи в класирането - Сасуоло е четвърти с 19 точки, а с една по-малко Рома е пети.