Рома взе първата позиция в групата на ЦСКА-София (видео)

Отборът на Рома спечели с 3:1 у дома над Йънг Бойс в мач от група „А“ на Лига Европа. Победата узакони първото място на „вълците“ в групата, в която е и българският ЦСКА-София. Римляните изоставаха в резултата, но успяха да върнат развоя в своя полза.

Домакините започнаха по-силно. Бруно Перес и Карлес Перес пропуснаха в седмата и 13-ата минути, като първият удар беше спасен, а при втория топката премина встрани. Борха Майорал и Педро също се опитаха да затруднят вратаря на домакините. Швейцарците откриха резултата в 34-ата минута след изритана напред топка. Жан Пиер Нсаме овладя в наказателното поле, преодоля съперник и отбеляза от малък ъгъл. В 44-ата Борха Майорал изравни при добавка с глава, след като преди това вратарят отрази удар на Педро.

В 58-ата Рикардо Калафиори вкара зрелищен гол. Той шутира мощно от 20 метра и прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря, а стражът не помръдна. По-силната игра на римляните донесе и трето попадения за италианския тим. След центриране от самата аутлиния топката беше избита с глава и попадна на крака на Един Джеко. Босненецът стреля с гръб към вратата и намери далечния ъгъл за 3:1.