Аталанта се препъна в Мидтиланд (видео)

Отборите на Аталанта и Мидтиланд завършиха наравно 1:1 в Бергамо в мач от петия кръг на група D в Шампионската лига. Родният национал Божидар Краев остана на пейката на гостите през целия мач.

Датският първенец изненада неприятно "нерадзурите" още в 13-ата минута, когато Сори Каба с гърди свали топката към Александър Шолц, който пък от воле я прати в противниковата мрежа. В 63-ата минута Каба също можеше да се разпише, но напречната греда спря удара му с пета. Така се стигна зо 78-ата минута, когато Кристиан Ромеро с глава засече центриране на Ханс Хатебур и донесе равенство в мача с първия си гол с екипа на бергамаските.

Така вторият Аталанта е с 8 точки в актива си и след седмица ще спори в Амстердам с третия Аякс за участие на 1/8-финалите на турнира. Мидтиланд спечели първата си точка, но ще завърши последен в групата, чийто победител е известен - Ливърпул.