Верона се възползва от слабостите на Аталанта (видео)

Верона още веднъж доказа, че е сред най-коравите отбори в Серия "А". Тимът от града на Ромео и Жулиета изненада Аталанта като гост и се наложи с 2:0. Попаденията на Мигел Велосо от дузпа и Матия Дзакани изкачиха Верона на 6-о място в класирането, а "бергамаските" са 8-и и вече в три поредни мача от шампионата не успяват да стигнат до трите точки.

Само преди няколко дни Аталанта срази Ливърпул в Шампионската лига насред "Анфийлд", но днес показа съвсем различно лице. Джан Пиеро Гасперини очаквано предприе няколко размествания в състава. Алексей Миранчук и Руслан Малиновский ги нямаше, защото са под карантина, но Дуван Сапата започна в атака от първата минута, заедно с Йосип Иличич.

Верона търсеше реванш за домакинското поражение от Сасуоло, когато футболистите на Иван Юрич 4 пъти уцелиха гредите. В предни позиции стартира Самуел Ди Кармине, подкрепян от Антонин Барак и Матия Дзакани.
Аталанта доминираше до почивката, но пропусна няколко обещаващи положения. Първо Иличич стреля неточно, след като получи пас от Сапата, а след това и Ремо Фройлер шутира в аут. Верона трябваше да прави принудителна смяна заради контузия на Матео Ловато, но отборът действаше много спокойно и чакаше своя шанс.
Вратарят на гостите Марко Силвестри показа класа след изстрел на Алехандро Гомес. Федерико Чечерини и Павел Давидович получиха жълти картони в края на полувремето, но Верона изпълни целта си и не допусна гол през първите 45 минути.
Гостите можеха да поведат скоро след подновяването на играта, но ветеранът Мигел Велосо стреля в гредата. Последва удар с глава на Сапата и отлична мамеса на Силвестри.
В 60-ата минута Рафаел Толой изблъска в наказателното поле Дзакани - дузпа! Велосо не остави никакви шансове на Пиерлуиджи Голини и изведе Врона напред. Веднага след гола Гасперини пусна в игра Луис Муриел и Сам Ламерс. Голини пък получи травма и вместо него се появи Марко Спортиело.
До края на мача атаките на Аталанта не носеха никаква изненада за бранителите в жълто. Така се стигна до 83-ата минута, когато Велосо изведе спринтиращия Дзакани и той реши всичко в полза на гостите.