Най-после победа за Дижон (видео)

Дижон се нуждаеше от 12 мача, за да запише първа победа през сезона в Лига 1. Тимът удари с 3:1 като гост Ница и вече има 7 точки, като се изравни със Страсбург. За "орлетата" пък това бе втори пореден провал в първенството и общо трети заради поражението от Славия (Прага) в Лига Европа.

Футболистите на Ница отправиха цели 24 удара към противниковата врата, но вкараха само един гол, при това от дузпа в края на двубоя. Съставът на Патрик Виейра е в средата на таблицата с актив от 17 точки.
Мама Самба Балде даде преднина на Дижон в 21-ата минута с хубав изстрел от границата на наказателното поле. Десет минути по-късно Нгонда Музинга изненада вратаря на домакините Валтер Бенитес с мощен шут извън пеналта.

В средата на втората част защитник на Ница върна топката към вратаря, но пръв до нея стигна Балде, който реши всичко в полза на Дижон. Голът беше четвърти за нападателя на гостите от общо осемте, които отборът е реализирал до момента.
В 80-ата минута Ница получи дузпа и Амин Гоуири я реализира, макар че Антони Рачиопи усети поосоката на удара и почти спаси.

В следващия кръг Дижон ще е домакин на Сент Етиен, а Ница ще гостува на Реймс.