Севиля повали Селта във вълнуващ мач с шест гола (видео)

Отборът на Севиля надигра гостуващия Селта с 4:2 в дуел от десетия кръг на Ла Лига, игран на „Рамон Санчес Писхуан“ в южния град. През първото полувреме двата тима си размениха по два гола, а в последните пет минути момчетата на Юлен Лопетеги успяха да наложат волята си с късни голове на Серхио Ескудеро и Минур Ел Хадади.

В шестата минута Диего Карлос стреля с глава при корнер, вратарят Рубен Бланко изби и Жул Кунде отбеляза отблизо при добавка. В десетата галиският тим изравни след грешка на вратаря Томаш Вацлик. Стражът не успя да реагира при центриране към неговата врата, топката мина през ръцете му се отби в напречната греда, за да падне удобно на Яго Аспас, който само чукна в мрежата – 1:1.

В 36-ата гостите от „Балаидос“ направиха пълен обрат. Аспас надбяга своя съперник по десния фланг и стреля към близкия ъгъл. Вратарят изби, но топката попадна у Нолито, който шутира в мрежата. В добавеното време на полувремето Хесус Навас центрира отдясно и Юсеф Ен-Несири с глава отбеляза между двама съперници за 2:2.

След почивката домакините тръгнаха напред в търсене на победата. Въпреки това контрите на гостите вещаеха повече опасност. В 85-ата минута Серхио Ескудеро стреля, топката се отклони от Тапия и влезе в мрежата. В 88-ата Мунир реализира за крайното 4:2 след контраатака.