Милан си тръгна с точка от Лил (видео)

Милан не успя да вземе реванш, но си тръгна с точка от гостуването на Лил. Срещата завърши 1:1, като и двата гола паднаха през второто полувреме. Кастийехо откри резултата секунди след почивката, а Бамба изравни в 65-ата минута.

В предишния мач между двата отбора Лил нанесе най-тежката домакинска загуба на "росонерите" в евротурнирите. Това си остава единственото поражение на тима на Стефано Пиоли от март насам. Френският тим остава лидер в група Н на Лига Европа, като има една точка преднина пред Милан, а една точка зад италианците е Спарта (Прага).

Грандът от Милано беше без контузения Златан Ибрахимович и Пиоли, който е в карантина. Под ръководството на Даниеле Бонера "росонерите" изиграха стабилен мач на фона на промените в състава.
Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата Диего Марадона. През първата част на двубоя и двата отбора не успяваха да намерят някакъв ритъм и не създадоха нищо в предни позиции. Домакините имаха известно предимство, но те не успяваха да затруднят защитата на съперника.
Една от редките възможности се откри пред Хауге. Норвежецът, за когото това е първи мач като титуляр за Милан, бе изведен отлично от Чалханоглу. Той навлезе в наказателното поле, но не успя да намери съотборник, тъй като опитът му за подаване бе блокиран от Фонте.
Чак в 37-ата минута един от двамата вратари трябваше да се намесва. Домарума отби удар на Араужо. Бразилецът тества вратаря и няколко минути по-късно. Тогава той отправи много хубав изстрел от дъгата на наказателното поле, но стражът го отрази.
Второто полувреме предложи доста повече интересни моменти. Една от причините бе, че 40 секунди след почивката резултатът бе открит. Милан поведе след отлична контраатака. Тонали с дълго подаване великолепно изведе Ребич, а той намери Кастийехо, чийто удар не остави шансове на Менян.
"Росонерите" създадоха още някои добри атаки, но и Лил търсеше изравняване. Французите стигнаха до гол в 65-ата минута, когато Дейвид отклони топката към Бамба, който намери мрежата за 1:1.
Двубоят продължи да е отворен в следващите минути с атаки и към двете врати, но без много положения. Бамба стреля неточно от добра позиция при една от по-добрите ситуации за домакините. Милан пък не бе ефективен при последното подаване и не стигаше до удари към вратата.
ЛИЛ - МИЛАН 1:1
0:1 - Кастийехо (46)
1:1 - Бамба (65)