Небрежно Ерлинг Холанд счупи нов рекорд и развинти пореден съперник (видео)

С нови два гола нападателят на Борусия (Дортмунд) Ерлинг Холанд отново привлече вниманието към себе си и почти класира тима в си следващата фаза на Шампионската лига. 20-годишният феномен помогна за домакинския успех с 3:0 над Брюж в среща от група “F” и междувременно счупи пореден рекорд - този за най-бързо реализирани 16 попадения в турнира, като го стори в своя мач №12. Общо пък той вече има 17 гола в 13 срещи за “жълто-черните” този сезон.

Тази вечер норвежецът вкара за 1:0 в 18-ата минута, а беше точен и в 60-ата. В 45-ата Джейдън Санчо беше удвоил. В другата среща от групата Лацио надви Зенит с 3:1, с което германците и италианците са на крачка от 1/8-финалите.

Люсиен Фавър върна капитана Марко Ройс на пейката, но даде шанс от първата минута на младоците Джовани Рейна и Джуд Белингам. Санчо също беше титуляр, след като му беше даден отдих в предишния двубой срещу Херта (Берлин).

Първата чиста възможност обаче беше на сметката на белгийците, след като в 6-ата Михаел Кърменчик пропусна от много добра ситуация. Страничният съдия не маркира засада, макар повторенията да показаха, че такава имаше, което означава, че евентуален гол нямаше да бъде зачетен. Това се оказа може би единственият шанс за Брюж, като за 90 минути тимът не успя да отправи дори един удар в очертанията на вратата.

Борусия излезе напред в 18-ата, когато Санчо пусна пас към Холанд в коридор той стреля с левия крак, като му помогна и гредата - 1:0.

Последваха две положения пред Томас Дилейни, които не завършиха с попадение. Такова обаче падна в последната минута на полувремето, когато Санчо отлично изпълни пряк свободен удар - 2:0.

Холанд покачи на 3:0 в 60-ата, когато се възползва от подарък - сгрешен пас от футболист на Брюж.

В последните десетима минути норвежецът пак получи почивка, но този път треньорът не заложи на 16-годишния Юсуфа Мукоко, който ще трябва да почака още поне седмица за дебюта си и в Шампионската лига.

След седмица е дербито в групата между Дортмунд и Лацио. Междувременно е ясно, че Зенит няма как да продължи на 1/8-финалите и ще се бори за третата позиция.