Генк не показа милост срещу тима на Велковски

Отборът в най-добра форма в Белгия - Генк, съкруши Серкъл Брюж с 5:1 и оглави класирането. Всичко в мача беше решено още до почивката, когато съставът на Йон ван ден Брам водеше с 4:0. Димитър Велковски не игра за домакините, а неговите съотборници допуснаха четвърта загуба в последните си пет мача и се смъкнаха на 9-о място.

Бившата звезда на Мидтиланд Пол Онуачу откри резултата в 9-ата минута след центриране от левия фланг, а Юния Ито в 16-ата удвои аванса на Генк. До края на полувремето се разписаха Бриян Хейнен (30') и отново Онуачу (38').
Серкъл Брюж върна един гол в началото на втората част. Точен беше Дино Хотич с красив изстрел извън наказателното поле. Разгромната победа за Генк оформи Тео Бонгонда в 74-ата минута.

Генк има 28 точки, а топ 3 в класирането се допълва от Брюж (26) и Беершот (25).