Шарльороа изпусна ценни точки в голово шоу (видео)

Водачът в белгийското първенство Шарльороа направи зрелищно 3:3 при визитата си на Мехелен в първи мач от 12-ия кръг. Иван Горанов не беше в групата на гостите, които са начело в класирането с 23 точки - две повече от Беершот и Стандард (Лиеж).

Мехелен поведе с красив гол от пряк свободен удар на Жофри Хайреманс, но Каве Резаеи изравни с глава в средата на първото полувреме. В 32-ата минута ветеранът Игор Де Камарго прехвърли вратаря Никола Пенето и Мехелен отново излезе напред.
След почивката Жорди Ванлерберге си вкара автогол за 2:2, а в 72-ата минута Али Голизадех доближи Шарльороа до победата след фрапантна грешка на футболист на Мехелен, който му подари топката. Домакините не се предадоха и в 83-ата минута получиха дузпа, която Жоаким ван Дам реализира.

Утре Льовен на Кристиян Малинов посреща аутсайдера Мускрон, а в неделя Серкъл Брюж на Димитър Велковски ще се изправи срещу Зулте Варегем.