Наполи почете Марадона с успех в Лига Европа (видео + галерия)

Всички резултати и голмайстори в Лига Европа

Отборът на Наполи почете паметта на легендата на клуба и световния футбол Диего Марадона, който почина вчера на 60-годишна възраст от инфаркт, с успех с 2:0 над хърватския Риека с 2:0 в двубой от четвъртия кръг в група F на надпреварата.

Успехът за водения от Дженаро Гатузо тим донесоха Матео Политано в 41-ата и Ървинг Лозано четвърт час преди края.Двубоят беше изцяло доминиран от новината за смъртта на великия аржентинец. Заради пандемията от коронавирус срещата се изигра пред пустите трибуни на "Сан Паоло", който по предложение на кмета на Неапол може да носи вече името на Марадона.

Хиляди фенове обаче се събраха пред съоръжението, за да почетат любимеца си, като не спряха да окуражават отбора дори и извън стадиона. Загрявката протече под звуците на знаменития хит на "Опус" от 80-те "Live is Life", а всички футболисти на Наполи излязоха на терена с фланелки с номера на Марадона - 10, и името му на гърба си.
25 Неапол почете своя футболен бог
Двубоят премина под диктовката на домакините, които пропуснаха няколко добри шанса, но стигнаха до откриване на резултата в 41-ата минута. Тогава Пьотър Жиелински нахлу в наказателното поле, успя да насочи топката пред наказателното поле, където към нея връхлетяха едновременно Матео Политано и Армандо Анастазио, като попадението беше записано от УЕФА като автогол на последния. Риека опита да се върне в мача, но вратарят Алекс Мерет отрази два опасни удара. Андреа Петаня пропусна да направи 2:0, но и това се случи в 75-ата минута. Тогава Лоренцо Инсиние с далечен пас успя да изведе Ървинг Лозано зад отбраната на Риека и влезлият като резерва мексиканец на сбърка и оформи крайния резултат.