"Вълците" спряха победната серия на Саутхамптън (видео)

Уулвърхамптън и Саутхамптън завършиха 1:1 в последен мач от 9-ия кръг на Премиър лийг. Тио Уолкот откри за гостите в 58-ата минута с първия си шампионатен гол за клуба от почти 15 години, но резервата Педро Нето донесе точката на "вълците" в 75-ата минута.

Преди паузата за националните отбори Саутхамптън навлезе в много добра форма и спечели 4 от последните си 5 мача. С евентуален успех днес "светците" можеха да се доближат само на точка от лидерите Тотнъм и Ливърпул. Сега те са 5-и в подреждането, а Уулвърхамптън е на 9-а позиция.

Мениджърът на гостите Ралф Хазенхютъл не можеше да разчита на звездата Дани Ингс, което даде възможност на ветерана Тио Уолкот да започне като титуляр до Че Адамс.
За Уулвърхамптън най-сериозният проблем беше отсъствието на централния защитник Конър Коуди. Нуно Еспирито Санто пусна в предни позиции Раул Хименес, подкрепян по крилата от Адама Траоре и Даниел Поденсе.
Домакините пропуснаха ранен шанс да поведат в 6-ата минута, когато Алекс Маккарти парира силен удар на Нелсон Семедо, а след това показа отличен рефлекс и при добавката на Леандер Дендонкер. Първата добра атака на Саутхамптън пък завърши с добра намеса на Руи Патрисио след изстрел от малък ъгъл на Уолкот.
В 23-ата минута "светците" поискаха дузпа за игра с ръка на Семедо в наказателното поле, но реферът Андре Маринър не видя нищо нередно. В 29-ата Адама Траоре демонстрира скоростта си, след което отправи нелош удар, но Маккарти внимаваше. Гостите отговориха с опасен шут на Стюарт Армстронг, пратил топката на сантиметри от гредата.
В началото на втората част отново по-интересно беше пред вратата на Уулвс. Райан Аит Нури можеше да открие резултата след пас на Поденсе, но Алекс Макарти още веднъж се намеси качествено. Секунди по-късно Раул Хименес засече с глава центриране от фланга, но ударът му беше неточен.
В 58-ата минута Муса Дженепо намери с дълъг пас Че Адамс, чието първоначално центриране бе блокирано от Макс Килман. Топката обаче се върна при тарана на Саутхамптън, а той намери непокрития Уолкот и бившият английски национал не сбърка.
В средата на втората част Тио Уолкот можеше да реши изхода на двубоя, но от чиста позиция прати топката в аут. Еспирито Санто реагира с включването на Педро Нето и в атаките на Уулвърхамптън се появи повече острота. Четвърт час преди края домакините изравниха. Точен беше именно Нето, който се оказа на точното място след изстрел в гредата на Хименес.
Финалните минути преминаха с натиск на Уулвс. Педро Нето влезе на скорост в наказателното поле след грешка на Кайл Уокър-Питърс, но Алекс Маккарти изби.
Равенството беше най-справедливият резултат между два равностойни отбора, които не рискуваха докрай, за да стигнат до победата.
В следващия кръг Саутхамптън ще посрещне Манчестър Юнайтед, а Уулвърхамптън излиза на "Емиратс" срещу Арсенал.