Варди показа 50% успеваемост от бялата точка, но това стигна на Лестър за шеста поредна победа (видео)

Лестър удължи победната си серия на шест поредни успеха във всички турнири, след като надигра с 1:0 на "Кинг Пауър Стейдиъм" Уулвърхамптън в двубой от осмия кръг на Премиър лийг. Джейми Варди вкара единственото попадение, след като бе точен от дузпа в 15-ата минута. Малко по-късно голмайсторът на "лисиците" изпълни още един 11-метров наказателен удар, който обаче бе спасен от Руи Патрисио. След почивката "вълците" се опитаха да изравнят, но две добри намеси на Каспер Шмайхел съхраниха аванса на тима на Брендън Роджърс. С този успех Лестър измести Тотнъм от първото място във временното класиране. Дали отборът ще остане там за по-дълго време, зависи от резултата от двубоя между Манчестър Сити и Ливърпул, които играят по-късно днес.

През първото полувреме две нарушения на бранителите на Уулвс предизвикаха най-интересните ситуации. Първо, в 12-ата минута центриране на Прат срещната ръката на Килман в наказателното поле. Ударът бе отблизо, но ръката на бранителя не бе в естествена позиция. След намесата на ВАР бе отсъдена дузпа. Джейми Варди бе безкомпромисен от бялата точка - 1:0. В 38-ата минута домакините получиха втора дузпа, отсъдена за нарушение на Аит Нури срещу Джъстин, този път Руи Патрисио изби удара на Варди, след което топката се върна към нападателя, но той не успя да я прати във вратата и тя излезе в аут.

Второто полувреме започна с ново спасяване на Патрисио след удар от малък ъгъл на Варди. В 56-ата минута "вълците" създадоха най-доброто си положение от началото на двубоя. Гостите разиграха добре, а в края на атаката Нето получи шанс да стреля, но Шмайхел се намеси чудесно и улови.
Уулвърхамптън заигра доста по-силно през втората част и търсеше изравнителното попадение, като гостите имаха и няколко много добри шанса да стигнат до него след удари на Невеш и Дендонкер. В първия случай Шмайхел отново бе на висота и изби виртуозно, а във втория изстрелът от воле на Дендонкер профуча встрани. Харви Барнс пък пропиля добра възможност за Лестър.