Медведев стигна финала в Лондон

Руснакът Даниил Медведев достигна до финала на заключителния турнир на ATP в Лондон, след като победи във втория полуфинал Рафаел Надал след 3:6, 7:6 (4), 6:3 за два часа и 36 минути.

Съперникът на световния номер 4 ще бъде австриецът Доминик Тийм, който елиминира Новак Джокович малко по-рано през деня.

Медведев завърши мача с 12 аса, допусна 3 двойни грешки и реализира 4 точки за пробив от 11 възможности. От своя страна Надал отбеляза 3 аса и допусна 3 двойни грешки. Това беше първи успех на Медведев над Надал в срещите помежду им. Испанецът пък допусна първа загуба от 72 мача насам, след като е повел със сет.
Надал пропусна възможността да затвори мача в своя полза в края на втория сет, когато сервираше за победата. Медведев обаче спечели десетия гейм на нула, след което проби за 6:5. Сетът се реши в тайбрек. В него Медведев взе добър аванс и в крайна сметка изравни резултата в сетовете.
Решителната част вървеше равностойно до 3:2 за Надал, след което руснакът обърна развоя в своя полза, като спечели три поредни гейма. В седмия Медведев пропусна две точки за пробив и беше на път да пропилее аванса си, но удържа на натиска на испанеца и при третата възможност затвори сета и мача.