Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Сензация! Локо (Сф) се издъни срещу последния (видео)

Локомотив (София) загуби 2 точки в борбата за върха във Втора лига. Отборът на Иван Колев завърши 1:1 при гостуването си на последния в класирането Янтра (Габрово). Светослав Диков откри резултата с глава в 36-ата минута, но след почивката "железничарите" наивно предоставиха инициативата на домакините. Така се стигна до 62-ата минута, когато Християн Кожухаров изравни след колективна грешка в защитата на Локомотив.

Срещата започна с опасна атака на гостите. Валентин Николов се оказа на стрелкова позиция отляво в наказателното поле на Янтра, но вратарят Иван Гошев отби удара му. Последва затишие, по време на което играта се водеше предимно в центъра. В 21-ата минута Илиян Стефанов пропусна хитро за Тодор Траянов, който нахлу в пеналтерията на домакините, но шутира над вратата.

В 29-ата минута Стефанов, който беше най-активен от "железничарите" през първата част, опита да намери Диков пред голлинията, но стражът Гошев беше "в час" и улови топката. В 31-ата минута Стефанов потърси левия ъгъл на вратата на Янтра с техничен изстрел, но Гошев изби красиво с една ръка.
В 36-ата минута обаче Диков посрещна изсипана топка от фаул и с глава матира вратаря на Янтра - 1:0 за Локомотив. Това беше девето попадение през сезона за централния нападател на "червено-черните".

120 секунди след този гол Илиян Стефанов пробва мерника си отдясно, но ударът му прелетя над целта. Към края на полувремето домакините "оплетоха" интересна акция пред наказателното поле на "железничарите", но Тони Иванов и Пламен Кожухаров се сблъскаха един в друг, подарявайки топката на защитниците. Изненадващо второто полувреме премина под диктовката на хората на Костадин Ангелов. В 62-ата минута Янтра изравни след грешка в отбраната на Локомотив, която позволи на Християн Кожухаров да прати снаряд зад Ивайло Василев от десетина метра - 1:1.

До края на мача габровските футболисти можеха и да спечелят, но на два пъти вратарят на столичани показа майсторство и спаси мрежата си. От другата страна пък гредата спаси Гошев от втори гол. Така срещата не излъчи победител, но поднесе сензационен резултат. В последните секунди на мача капитанът на Янтра Пламен Кожухаров получи червен картон на резервната скамейка, защото в яростта си изрита силно топката, след съдийско отсъждане.

Янтра 1:1 Локомотив (Сф)