Израел си отмъсти на Шотландия (видео)

Израел победи с 1:0 Шотландия в последния си мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите. Манор Соломон вкара единствения гол в 44-ата минута и донесе успеха на домакините, които и преди двубоя знаеха, че ще завършат на трето място в групата си.

Шотландците обаче трябваше да спечелят, за да финишират на първо място и да се изкачат в Лига "А".

Израел и Шотландия бяха съперници и в миналогодишното издание на Лигата на нациите, а преди месец се изправиха един срещу в полуфинален бараж за класиране на Евро 2020 и шотландците се наложиха след дузпи. Днес Израел си отмъсти, макар че важността на мача не беше същата.
Атаката на Израел водеха Еран Захави и Шон Вайсман, а тримата в средата на терена бяха Бибрас Натхо, Манор Соломон и Нета Лави.
За Шотландия в предни позиции започнаха трима - Джон Макгин, Линдън Дайкс и Райън Кристи.
Преди почивката домакините доминираха в притежанието на топката, но трудно стигаха до голови положения. Най-доброто такова се откри пред Сун Менахем в 19-ата минута, но неговият удар беше спасен от Дейвид Маршал. Шотландците също можеха да поведат, но Офир Марсиано се справи с изстрел на Джон Макгин.
В 44-ата минута Захави подаде на Соломон, той напредна, преодоля защитник на гостите и с хубав диагонален удар откри резултата.
През второто полувреме Шотландия беше по-добрият отбор и пропусна няколко положения. "Гайдарите" не успяха да се доберат дори до равенство и завършиха втори в групата, а победител стана Чехия.