Ранен гол реши битката между Чехия и Израел (видео)

Чехия постигна минимална победа с 1:0 над Израел в домакинството си от лига "В", група 2 на Лигата на нациите. Този успех обаче бе изключително ценен за чежите, които останаха в битката за първата позиция в групата.

Единственото попадение падна още в 7-ата минута. Домакините организираха многоходова атака, размениха няколко подавания, а накрая топката бе насочена към Владимир Дарида, който отблизо засече във вратата за 1:0.

Последваха още две добри положения за чехите. На два пъти Якуб Янкто обстрелва вратата на съперника, но без успех. В 38-ата минута и Томас Калас се извиси и стреля с глава, но в ръцете на вратаря.

Една от най-добрите възможности за гостите дойде в 54-ата минута, когато хубав шут на Дор Перец мина над вратата.

В 81-ата минута обаче устремът на Израел бе прекършен, след като Абд Елхамед получи червен картон за игра с ръка.

В крайна сметка Чехия си свърши работата, като след този успех се намира на 2-ото място в класирането с 9 точкии е само на 1 зад лидера Шотландия. Израел пък вече загуби шансове да се бори за първото място, като остава 3-и с 5 точки.