Хебър тръгна без проблеми за Купата на CEV (галерия)

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) тръгна повече от успешно във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV.
Воденият от Атанас Петров тим надигра категорично албанския Ерзени (Шияк) с 3:0 (25:18, 25:21, 25:17) в първия мач помежду им от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

ПОБЕДА! Хебър победи албанския Ерзени (Шияк) с 3-0 (25:18; 25:21; 25:17) гейма и започна ударно участието си в...

Публикувахте от ВК Хебър Пазарджик / VC Hebar Pazardzhik в Вторник, 17 ноември 2020 г.
Поради усложнената обстановка заради коронавируса в Албания, двата клуба се договориха и двете срещи да са в България.
Така реваншът е утре (18 ноември) отново 18,30 часа. "Тигрите" от Пазарджик се нуждаят само от два спечелени гейма, за да се класират за 1/8-финалите за Купата на CEV. Там ги очаква руският гранд Зенит (Санкт Петербург), който се класира за тази фаза след две служебни победи над швейцарския Линдарен Волей (Амрисвил) заради пандемията.
16 Хебър срази Ерзени в първата 1/16-финална среща за Купата на CEV
Домакините от Хебър доминираха напълно в първия гейм и закономерно поведоха след 25:18. Във втората част двата отбора започнаха равностойно, след което гостите от Ерзени поведоха за кратко. Хебър се мобилизира и излезе отново напред. Момчетата на Атанас Петров увеличиха преднината си на 2:0 след 25:21. В третия и последен гейм "тигрите" бяха безапелационни и не оставиха шансове на съперника за съпротива. Така Хебър се поздрави с чиста победа след 25:17 и 3:0.
Най-полезен за Хебър бе канадският диагонал Брадли Гънтър със 17 точки (1 блок, 3 аса и 68% ефективност в атака) за победата. Капитанът Тодор Алексиев добави още 15 точки (1 ас, 88% ефективност в атака и 54% позитивно посрещане) за успеха.
За тима на Ерзени Асменд Кула бе над всички с 20 точки (4 блока, 1 ас и 44% ефективност в атака).

ЕРЗЕНИ, ШИЯКУТ (АЛБАНИЯ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (18:25, 21:25, 17:25)
ЕРЗЕНИ: Алдо Даши, Асменд Кула 20, Анис Кулхай 12, Ентиглено Назифи 4, Норген Барути 4, Марян Гьоклай 4 – Клаудио Куеракшия-либеро (Сабри Маша-либеро, Фабио Хокша, Елдо Кшия)
Старши треньор: АРБЕН САКО
ХЕБЪР: Иван Станев 1, Брадли Гънтър 17, Тодор Алексиев 15, Александър Ляфтов 4, Теодор Тодоров 12, Николай Къртев 3 – Добромир Иванов-либеро (Стойко Ненчев 1, Мартин Симеонов 3, Спас Байрев 4, Любомир Агонцев)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.