Медведев отново се справи със Зверев

Даниил Медведев се наложи над Александър Зверев с 6:3, 6:4 в първия им двубой от Финалите на АТР в Лондон. Успехът на руснака дойде само седмица след победата му над Зверев в Париж. Този път мачът не беше толкова качествен, но Медведев отново използва силните си оръжия и даде заявка за излизане от групата.

В първия сет преобладаваха непредизвиканите грешки. И двамата имаха немалко възможности за пробив, като пръв до такъв стигна Зверев. Германецът обаче се провали още в следващия гейм, когато направи три двойни грешки. При 3:2 в своя полза Медведев получи нов шанс да вземе подаването на съперника си и не го пропусна. До края на сета руснакът действаше уверено и поведе в резултата.

Втората част бе по-интересна, но отново Медведев беше този, който спечели важните точки. Той беше безупречен, когато сервираше, а при 4:3 реализира решителен пробив, осигурил му крайната победа.
Световният №4 си осигури 200 точки за световната ранглиста. В сряда той ще се изправи срещу Новак Джокович, който също стартира с победа - 6:3, 6:2 срещу Диего Шварцман.