Нидерландия не срещна трудности с Босна и Херцеговина (видео)

Отборът на Нидерландия надигра с 3:1 Босна и Херцеговина в мач от група 1 на дивизия „А“ от Лигата на нациите. Жоржиньо Вайналдум реализира две попадения в шестата и 14-ата минути. Мемфис Депай вкара за 3:0 в 55-ата, а в 63-ата Превляк намали.  "Лалетата" бяха пълни господари и заслужено спечелиха. Нидерландия временно застана начело на групата преди двубоя между Италия и Полша.

Селекционерът на "оранжевите" Франк де Бур заложи на 4-3-3 с офанзивно трио, оформено от Бергхус, Люк де Йонг и Мемфис Депай. Гостите от Балканите разчитаха на същата схема. В предни позиции бяха разположени Вишча, Ходжич и Годжак.
Срещата в Амстердам започна с два ранни гола на капитана на домакините Вайналдум. В шестата минута Дъмфрис получи сам в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията към Вайналдум, който реализира с лекота. В 14-ата Мемфис Депай центрира отляво към далечната греда за Бергхус, който с глава свали и Вайналдум пак вкара - 2:0.
Момчетата на Куман много често надиграваха защитата на съперника. Гостите често бяха разкъсани и вратарят им беше поставян под напрежение. Немалко от нападенията на нидерландците бяха на скорост. В 32-ата Вайналдум беше на ръба на хеттрик след пас с пета на Мемфис Депай.
И втората част започна с игрово предимство на "лалетата". Валдението на топката пък надхвърли 66 процента. В 52-ата вратарят на гостите спаси при възможност за Мемфис Депай. Три минути по-късно стражът нямаше какво да направи и Мемфис вкара от осем метра, изпреварил защитата на съперника - 3:0. В 63-ата Превляк получи ниска топка на дузпата и с едно движение я прати в мрежата, намалявайки резултата. До края на двубоя домакините свалиха темпото предвид преднината.