Казанлък с втора победа при жените

Волейболистките на Казанлък Волей записаха втора победа в женската "Демакс" лига, след като се наложиха като домакини над ЦСКА с 3:1 (25:21, 25:16, 23:25, 25:15) в мач от 2-ия кръг на първенството.

От състава на ЦСКА отсъстваше Ралина Дошкова, която вече ще играе в чужбина. След трансфера на Елена Бечева в румънския Белор (Галац), "червените" остават само с девойки и кадетки.

В първата част "червените" започнаха силно и доминираха през по-голямата част от времето. След 16-а точка, обаче, "розите" се мобилизираха и обърнаха. Преднината се запази до края и домакините поведоха в резултата след 25:21. Втората част премина под диктовката на Казанлък, които без проблем увеличиха преднината си след 25:16.

Състезателките на Борислав Крачанов бяха водещи и в третата част, като удържаха положението почти до края. От ЦСКА обаче успяха да изравнят при 22:22 и в крайна сметка успяха да затворят гейма с минималното 25:23. В решителната четвърта част Казанлък отново доминираше и се поздрави с победата след 25:15 и 3:1.