Парагвай взе точка от Аржентина в Буенос Айрес

Отборите на Аржентина и Парагвай не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 3-ия кръг на световните квалификации в Южна Америка. Сблъсъкът между двата тима в Буенос Айрес завърши при резултат 1:1. Това бе първо леко подхлъзване за гаучосите, които досега имаха две победи от два мача на сметката си.

Гостите първи откриха резултата от дузпа в 21-ата минута. Лукас Мартинес спъна нахлуващият на скорост Мигел Алмирон, а съдията без колебание посочи бялата точка. Анхел Ромеро изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

Аржентина реагира бързо и зареди атаки към вратата на съперника. В 41-ата минута резултатът бе изравнен. Джовани Ло Селсо центрира от корнер и Николас Гонзалес вкара с глава за 1:1.

В самия край на полувремето пък Родриго Де Паул отправи бомбен шут, който бе спасен от вратаря.

В 58-ата минута домакините вкараха втори гол, който обаче не бе зачетен. Меси завърши успешно многоходова комбинация, но след намесата на ВАР се оказа, че в хода на атаката е имало извършено нарушение и голът бе отменен.

В 72-ата минута Меси имаше нов шанс, но изстрелът му от фаул бе спасен.

Гостите също пропуснаха добро положение от фаул в 79-ата минута, когато Франко Армани изби изстрел на Ромеро.

В крайна сметка мачът приключи без победител. Аржентина остава начело в таблицата със 7 точки в актива си. Парагвай пък се намира на 4-ото място във временното класиране с 5 спечелени точки до момента.