Драма с продължения осигури място Словакия на Евро 2020

Словакия стана поредният отбор, който намери място на Евро 2020. Възпитаниците на Стефан Таркович спечелиха с 2:1 финалния бараж със Северна Ирландия в Белфаст и така постигнаха голямата си цел. Словаците се нуждаеха от продължения, за да постигнат победата, след като те откриха резултата с гол на Юрай Куцка в 17-ата минута, но в 87-ата минута Милан Шкриняр си вкара автогол и върна домакините в играта. В 110-ата минута обаче Михал Дюриш сложи точка на спора, вкарвайки втори гол за гостите.

Груба грешка в отбраната на домакините позволи на Словакия да поведе в 17-ата миунта. Защитник върна неразчетено назад и Юрай Куцка отне и останал очи в очи с вратаря не сгреши за 0:1.

Северноирландците обаче бързо се окопитиха и започнаха да търсят изравняването. В 21-ата минута Нийл МакГин направи самостоятелен пробив и стреля, но вратарят Марек Родас спаси. В 52-ата минута изстрел с глава на Джош Магенис отново бе в ръцете на стража на гостите. Родас имаше ключова намеса и минута по-късно, когато Конър Уошингтън бе изведен с пас в коридор и стреля отблизо, но отново вратарят бе непробиваем.

Една от малкото възможности за гостите бе в 81-ата минута, когато Марек Хамшик пробва далечен удар, но доста неточно.

В 87-ата минута Северна Ирландия все пак се добра до изравняването. Пади Макнеър напредна почти до аутлинията и подаде във вратарското поле, където Милан Шкриняр не реагира добре и си отбеляза автогол за 1:1.

Така мачът отиде в продължения. Там обаче словаците се активизираха и в 110-ата минута отново излязоха напред в резултата. Джони Еванс не се намеси добре при един дълъг пас и позволи на Дюриш да поеме топката и да стреля от границата на наказателното поле, като той порази вратата за 1:2.

В крайна сметка Словакия ще играе на Евро 2020, където ще бъде в в група "Е" при Испания, Полша и Швеция.