Северна Македония достигна футболния си връх, съседите ще играят на Евро 2020 (видео)

Северна Македония за първи път в своята история се класира на голям футболен форум, след като победи с 1:0 Грузия в Тбилиси в един от четирите финални плейофа, осигуряващи участие на Евро 2020 чрез турнира Лига на нациите. Емблемата на македонския футбол Горан Пандев реализира единственото попадение в 56-ата минута и така изпрати "червените рисове" в Група С на Евро 2020, където са тимовете на Нидерландия, Украйна и Австрия.

Грузия започна по-силно, но напрежението оказваше своето влияние и в първите 25 минути не се случи нищо. Окриашвили първи опита да обстрелва вратата на противника в 28-ата минута, но неговият шут от 20-ина метра не бе никакъв проблем за Димитриевски. Две минути след това Окриашвили пробва нещо по-интересно, след като влезе в наказателното поле и нанесе удар, който този път премина встрани от близката греда.
Десет минути преди почивката гостите имаха най-добрата си възможност до момента. Пандев засече с глава центриране отляво и насочи много добре топката към левия ъгъл, но Лория реагира блестящо, разтегна се максимално и изби в корнер. Това всъщност бе и най-добрия голов шанс преди почивката.
В 56-ата минута гостите организираха добра контраатака. Несторовски отне в собствената си половина, след което направи продължителен рейд отляво, размени подавания с Емас, след което много добре изведе Пандев по земя. 37-годишният капитан на Северна Македония завърши хладнокръвно - 0:1.
Попадението вдъхна самочувствие на гостите. В 66-ата минута Елмас стреля много опасно от 20 метра, но топката профуча встрани. 1/4 час преди края отново Елмас не бе точен. До края Грузия така и не намери сили да наложи някакъв натиск в търсене на изравнително попадение.

Грузия 0:1 Северна Македония

0:1 Горан Пандев (56')