Финландия шокира световния шампион в Париж (видео)

Български съдия с престижен наряд, ще свири на Франция

Предстоящият ни съперник в Лигата на нациите Финландия шокира световния шампион Франция в контролен мач, игран без публика на "Стад дьо Франс" в Париж, който беше ръководен от българския арбитър Никола Попов.

Скандинавците се наложиха с 2:0 над експериментален състав на "петлите", но с представянето си отправиха сериозно предупреждение към селекцията на Георги Дерменджиев за мача в София на 15 ноември, неделя.

Двубоят започна с доминация на домакините, които можеха да поведат в 15-ата минута, когато удар на Маркус Тюрам с глава срещна напречната греда. Скандинавците обаче изковаха успеха си само в рамките на три минути. Първо в 28-ата разсеяна игра на Сисоко в средата на терена позволи топката да бъде отнета и нападателят Маркус Фросс успя да преодолее стража Манданда.

Само три минути по-късно се стигна до втори гол във вратата на Франция, който отново дойде след разсеяна игра в своята половина. Они Валакари се възползва от грешка във френската отбрана и с хубав удар с левия крак от около 20 метра удвои аванса на своя тим. Французите се изнервиха и играта до края на полувремето загрубя, докато финландците добиха самочувствие и разиграваха уверено.
След почивката скандинавците едва не стигнаха до трето попадение, след като Бен Йедер загуби топката, но Манданда извади в ъглов удар изстрел на Кауко. В крайна сметка опитите на тима на Дидие Дешан да обърне нещата в своя полза не се увенчаха с успех и така Франция записа първа загуба от юни 2019 година, когато отстъпи с 0:2 пред Турция.