Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Левски обърна Локомотив в Пловдив и ще играе сред най-добрите 8 (снимки)

Волейболистите на Левски София ще играят в първата осмица на Суперлигата, след като се наложиха като гости над ПСК Локомотив (Пловдив) с 3:1 (24:26, 25:15, 25:23, 25:21) във втория плейофен мач от група 2 от предварителните турнири на първенството, изигран в зала "Сила" в града Под тепетата.

"Сините" спечелиха серията с 2-1 победи - след успех с 3:1 гейма в петък и загуба в груповата фаза с 1:3 гейма.

Волейболистите на Левски София поведоха с 3:1 в началото на мача. Домакините изравниха резултата при 3:3 след единична блокада на Тодор Вълчев срещу атака на Александър Николов. Ас на Александър Николов даде аванс от 2 точки на Левски при 5:3. Втора поредна атака в центъра на Мартин Палийски и 6:6. Два поредни аса на Тодор Вълчев изведоха Локомотив напред с 8:6. Владимир Николов взе прекъсване за “сините”. Блокаут на Самуил Вълчинов направи резултата 7:8. Левски изравни при 8:8, след като Костадин Гаджанов докосна мрежата. Атака на Руслан Шевцов по диагонала от зона 4 и 10:9 за Локомотив. Нова атака на Руслан Шевцов от зона 4 и 11:9. Ас на национала Добромир Димитров – 12:9. Костадин Гаджанов атакува мощно през центъра за 13:10. Двоен “син” блок спря атака на Тодор Вълчев и 11:13. Блокаут на Боян Йорданов донесе точка за Левски след дълго разиграване – 12:14. Ас на Гордан Люцканов след технично изпълнен начален удар – 13:14. Владимир Орлов взе прекъсване за пловдивчани. При 13:16 в игра за Левски се появи Владимир Гърков. Остра атака на Христо Цветанов – 14:16. Мартин Палийски с бърза атака през центъра за 17:14. Боян Йорданов атакува по диагонала от зона 2 – 15:17. Единичен блок на Марк МакГивърн – 16:17. Боян Йорданов отигра трудна топка от зона 2 – 17:18. Руслан Шевцов атакува по правата от зона 4 – 19:17. Костадин Гаджанов направи 20:18. Гордан Люцканов атакува мощно през разкъсания блок, топката попадна в главата на разпределителя на Локомотив Добромир Димитров и 19:20. Блокаут на Венцислав Георгиев – 21:19. Тодор Вълчев атакува по блокадата на Левски и даде аванс от 3 точки на пловдивчани при 22:19. Владо Николов взе прекъсване за “сините”. Тодор Вълчев атакува мощно от зона 4 – 23:19. Блокаут на Боян Йорданов при една много трудна топка намали разликата до 21:23. Ас на Алекс Николов и 22:23. Сервис в аут на Алекс Николов и Локомотив стигна до геймбол 24:22. Боян Йорданов намери пролука в двойната блокада за 23:24. Единичен блок на Марк МакГивърн и равенство 24:24. Венцислав Георгиев атакува по правата от зона 2 – 25:24 за Локомотив. Мощен сервис на Тодор Вълчев даде възможност на Руслан Шевцов да контраатакува за 26:24.

“Сините” волейболисти поведоха с 3:1 и в началото на втората част. Ас на Руслан Шевцов направи 3:3. Левски поведе с 5:3 след 4 удара в разиграването на домакините. Локомотив поведе със 7:6, но Боян Йорданов изравни за 7:7. Атака в аут на Венцислав Георгиев даде преднина от 2 точки на Левски – 9:7. Владимир Орлов взе прекъсване за Локо. Марк МакГивърн блокара атака на Тодор Вълчев – 10:7. Нова блокада на Марк МакГивърн – този път срещу Венцислав Георгиев – 11:7. Още една успешна блокада на “сините” - 12:7. Страхотна игра в защита на Боян Йорданов позволи на Гордан Люцканов да отиграе трудна топка в атака з а 14:8. Блокаут на Боян Йорданов – 15:9. Дълго разиграване бе завършено от Боян Йорданов по диагонала от зона 2 за 16:9. Ас на Гордан Люцканов  - 17:9. Владимир Орлов взе и второто си прекъсване във втората част. Александър Николов атакува отлично по диагонала от зона 4 за 18:10. Грешен сервис на Руслан Шевцов и 20:12 за Левски. Александър Николов промуши топката между блокадата и мрежата за 22:13. Резервата Венислав Антов атакува мощно по диагонала от зона 2 за 23:13. Мощна атака на Гордан Люцкано по диагонала от зона 4 и Левски стигна до геймбол при 24:15. Пайп на Александър Николов оформи 25:15 във втората част.

Боян Йорданов атакува по правата за 2:1. Боян Йорданов направи 4:3 след технична атака. Венцислав Георгиев успя да изравни за 4:4. Нова атака по блокадата на Боян Йорданов – 5:4. Мощен сервис на капитана на “сините” и последва блок на Марк МакГивърн – 6:4.  Гордан Люцканов атакува мощно по правата от зона 4 – 7:5. Алекс Николов се справи с блокадата на Локо за 8:6. Алекс Николов игра с блокадата за 9:6. Единична блокада на Алекс Николов срещу атака на Тодор Вълчев – 10:6. Владимир Орлов взе прекъсване за Локомотив. Ас на Тодор Вълчев намали разликата до 8:10. Мощна атака от зона 4 на Александър Николов 11:8. Троен блок спря атака на Боян Йорданов 10:11. Левски поведе с 12:10 при техническо прекъсване. Руслан Шевцов изравни резултата при 14:14 с ас. Владо Николов взе прекъсване аз Левски. Тодор Вълчев атакува в аут и “сините” поведоха с 16:14. Владимир Орлов взе прекъсване за Локо. Ас на Владимир Гърков и 17:14 за Левски. Алекс Николов атакува мощно по блокадата за 19:17. “Сините” дръпнаха с 21:19. Резервата Петър Христозков атакува в аут – 19:22. Евгени Григоров би начален удар в аут – 20:23. Блокаут на Боян Йорданов изведе Левски до геймбол при 24:20. Последваха 2 поредни точки за пловдивчани – 22:24. Владо Николов взе прекъсване за “сините”. Венцислав Георгиев намали до 23:24.  Руслан Шевцов би сервис в мрежата и Левски спечели третата част с 25:23.

Владимир Орлов направи няколко промени в състава на Локомотив в началото на 4-ата част. Борислав Чукалов замени Руслан Шевцов, Евгени Григоров – Добромир Димитров, а Васил Атанасов – Мартин Палийски. Пловдивчани поведоха с 3:1 в началото след ас на Борислав Чукалов. Боян Йорданов намали разликата на 1 точки при 5:6.  Левски изравни при 7:7 след единична блокада на Марк МакГивърн. Костадин Гажданов с с блокада Александър Николов – 8:8. Самуил Вълчинов замени Александър Николов. Боян Йорданов атакува безкомпромисно по острия диагонал от зона 4 – 11:10 за Левски. Гордан Люцканов атакува технично за 12:10 при техническото прекъсване. Борислав Чукалов атакува в аут и “сините” поведоха със 17:15. Николай Захариев спря с блокада атака на Тодор Вълчев – 18:16. Нов блок на Николай Захариев срещу атака на Венцислав Георгиев – 19:16. Добромир Димитров се завърна в игра. Атака на Костадин Гаджанов бе спряна с блокада от Николай Захариев – 20:16. Боян Йорданов атакува по правата от зона 4 за 21:17. При 18:21 Владо Николов взе прекъсване за Левски. Марк МакГивърн донесе успеха на Левски в 4-ата част с 25:21 и в мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен за Левски стана капитанът Боян Йорданов с 19 точки (73% ефективност в атака), Александър Николов (3 аса, 1 блок, 61% ефективност в атака, 12%перфектно и 52% позитивно посрещане) и Гордан Люцканов (3 аса, 2 блока, 71% ефективност в атака, 15% перфектно и 40% позитивно посрещане) записаха по 15 точки.

Марк МакГивърн добави 10 (6 блока, 80% ефективност в атака).

За Локомотив Тодор Вълчев се отчете с 14 точки (3 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака, 21%перфектно и 58% позитивно посрещане). Мартин Палийски добави 11 точки (3 блока, 67% ефективност в атака). Венцислав Георгиев се отличи с 10 точки (34% ефективност в атака).
Пловдивчани ще играят във втората осмица на Суперлигата.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЛЕВСКИ СОФИЯ 1:2 (26:24, 15:25, 23:25, 21:25)