Гол в края спря Ювентус, Роналдо с контузия (видео)

Лацио стигна до точка в дербито с Ювентус с гол в 95-ата минута. Влезлият като резерва Фелипе Кайседо успя да изравни за крайното 1:1. Кристиано Роналдо откри резултата в 15-ата минута и удари греда през първото полувреме.

Отборът на Андреа Пирло доминираше през първото полувреме, но се прибра да пази преднината си в последните 20 минути. Римляните във втори пореден мач решават мач в добавеното време. Преди седмица те отбелязаха два гола след 90-ата минута, за да стигнат до успеха срещу Торино, а Кайседо отново се разписа.

Роналдо напусна терена в 76-ата минута, след като получи контузия след сблъсък с играч на съперника. Първоначалната информация е, че травмата е в десния глезен.

Ювентус е на трето място в класирането, като изостава на три точки от лидера Милан, който по-късно днес приема Верона.

Двата отбора започнаха на високо темпо двубоя и с открит футбол под обедното слънце в Рим. Още на старта домакините организираха добра атака, като Мукири проби отляво и опита да намери съотборник в наказателното поле, но Бонучи се намеси решително и изби.
Юве отговори с агресивна игра в нападение. Фработа бе изведен зад защитата отляво и напредна. Той потърси Мората, но топката не стигна до него. В осмата минута Кристиано Роналдо отправи първия си удар към вратата. Португалската звезда получи топката от Рабио, който проби отлично през центъра. Ударът на Роналдо не затрудни Рейна.
Отборът на Симоне Индзаги опитваше да пресира, но гостите играеха силно. "Бианконерите" отправиха няколко удара към вратата на съперника, а в 15-ата минута поведоха. Кристиано Роналдо се възползва от отлично подаване на Куадрадо и откри резултата.
Португалецът демонстрира отлична форма след завръщането си на терена, след като бе заразен с коронавирус. Той има три гола и една асистенция в последните три мача. Това бе неговият пети гол в петия му двубой срещу Лацио с екипа на Юве
След попадението Лацио взе инициативата и заигра по-агресивно. Домакините бързо можеха да изравнят. Милинкович-Савич отклони топката с глава към Мурики, който не успя да я достигне на шпагат пред опразнената врата. След половин час игра Кореа си освободи пространство за изстрел, но ударът бе прекалено близо до Шчесни и вратарят спаси.
Роналдо продължаваше да тероризира защитата на римляните. В 37-ата минута той бе близо до втори гол. След контраатака Бентанкур намери португалеца, а неговият нисък удар мина покрай дясната греда на Рейна, който не реагира.
Малко преди почивката вратарят на "орлите" имаше късмет, тъй като Кристиано отправи страхотен удар, но топката се удари в гредата. В самия край на първата част Рейна отговори на предизвикателството и успя да отрази изстрел от фаул на Роналдо.

След почивката Юве продължи да има предимство, като създаваше по-опасните ситуации. Симоне Индзаги направи тройна смяна в 54-ата минута, но на терена не се усети голяма промяна. Малко след това Лацио можеше да получи втори гол. Удар на Мората бе отразен от Рейна. Топката стигна в Роналдо, който направи няколко финта, но нямаше място за удар.

Бонучи пък продължи с отличните си изяви в защита. Той се справи отлично с пробив на Кореа. Римляните имаха отлична възможност от пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Ударът на Милинкович-Савич обаче завърши в стената.

Кристиано Роналдо напусна терена в 76-ата минута. Той изпитваше болки от няколко минути след сблъсък с играч на съперника. На пръв поглед травмата не изглеждаше сериозна, а той бе изваден, за да бъде предпазен.

Към края на двубоя отборът на Пирло играше по-прибрано. Лацио стигна до една от редките си възможности. Марушич се измъкна от Куадрадо и стреля с глава от близко разстояние. Ударът отиде право в ръцете на Шчесни.

Юве пазеше резултата, а домакините не създаваха положения, въпреки че упражниха натиск. Те пробваха многобройни центрирания, които не доведоха до нищо. В 95-ата минута обаче Кореа навлезе в наказателното поле между няколко играчи на съперника и намери Кайседо, който се завъртя и с хубав удар прати топката покрай Шчесни, вдигайки на крака скамейката на Лацио.

ЛАЦИО - ЮВЕНТУС 1:1
0:1 - Роналдо (15)
1:1 - Кайседо (95)