Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Уеска и Ейбар взеха по точка (видео)

Отборите на Уеска и Ейбар направиха 1:1 в мач от деветия кръг на Ла Лига. Гостите поведоха с гол на Естебан Бургос (37), а Рафа Мир изравни в средата на втората част. Това е шесто реми за Уеска от началото на сезона.

Домакините играха по-силно през първото полувреме, но се оттеглиха на почивка с гол пасив. В 11-ата минута топката беше в мрежата на гостите, но попадение не беше зачетено заради игра с ръка на Димитрис Сиовас. В 35-ата арагонският тим имаше три възможности да вкара, ала така и не успя. Вратарят Марко Дмитрович спаси удар на Сандро Рамирес, след това Оливейра изби от голлинията, а атаката завърши с удар на Рафа Мир, при който топката премина близо до целта. Две минути по-късно гостите от „Ипуруа“ се разписаха за 0:1. След центриране на първа греда Оливейра отклони и Естебан Бургос вкара абсолютно сам.

В началото на втората част съдията назначи дузпа за Ейбар, но след преглеждане на положението я отмени. В 66-ара Рафа Мир изравни с глава. До края двамата вратари нямаха много работа.