10 от Ротор не се огънаха в Тула (видео)

Без българския национал Георги Костадинов, който лекува коронавирус, Арсенал (Тула) завърши 1:1 у дома с Ротор в дебюта на новия си треньор Дмитрий Парфьонов. Гостите останаха с човек по-малко още преди почивката, но стигнаха до равенството с гол на Данил Степанов. За Арсенал се разписа Кирил Панченко още в началото. Тимът от Тула е 12-и в класирането с 13 точки, а Ротор събра 7 и се изравни с предпоследния Уфа.

Арсенал имаше две поредни загуби преди този мач и разчиташе с три точки срещу новака от Волгоград да се отдалечи от опасната зона. Ротор обаче играе значително по-силно в последните седмици в сравнение с началото на сезона и го доказа и днес.
Двубоят започна перфектно за домакините и те излязоха напред в резултата още в 5-ата минута. Точен беше новото попълнение Кирил Панченко. Той не успя да нанесе удар след подаването на Лука Джорджевич, но топката се отби в него след излизането на вратаря Йосип Чондрич и спря в мрежата.

Гостите можеха да изравнят в 16-ата минута, но Артур Нигматулин спаси изстрела на Фламарион Жуниор, а малко по-късно и Андрес Понсе стреля опасно, но спечели само корнер. В 28-ата минута Нигматулин за пореден път показа класа и попречи на Фламарион да се разпише.
В края на полувремето Ротор остана с човек по-малко. Изгонен беше защитникът Азат Байриев, който удари с лакът Джорджевич. Арсенал опита да притисне съперника, но можеше да получи втори гол, след като защитата изпусна Зурико Давиташвили, но той шутира над гредата.

Дори с човек по-малко, Ротор не се отказа. След почивката тимът направи няколко много добри атаки и заслужено стигна до гол в 62-ата минута. Олег Кожемякин центрира от десния фланг, а Степанов стреля с глава и вкара за 1:1. До края имаше сериозен натиск на Арсенал, но резултатът остана непроменен.