Пашов и Чунчуков с пореден силен мач за Академика (видео)

Българите Георги Пашов и Цветелин Чунчуков направиха нов силен мач за Академика (Клинчени) и помогнаха на отбора си да записе трета поредна победа без допуснат гол в румънския футболен шампионат - 2:0 срещу Астра.

Пашов игра цял мач и се представи на отлично ниво в дясната зона на защитата, а Чунчуков влезе като резерва в средата на първото полувреме и асистира за ключовия първи гол в 86-ата минута. При контраатака от ляво българският нападател изведе в наказателното поле Йован Маркович, който откри резултата с удар в близкия ъгъл.
В добавеното време Петришор Петреску оформи успеха, с който Академика се изкачи на четвъртото място в класирането с 16 точки от десет изиграни мача.

Третият българин в състава Асен Чандъров остана резерва.