Мората и Дибала съсякоха Ференцварош в Унгария (видео)

Ювентус бързо се върна на победния път в Шампионската лига. "Старата госпожа" записа разгромен успех с 4:1 в гостуването си на Ференцварош в група "G". Алваро Мората продължи страхотната си голова серия от началото на сезона и прибави нови две попадения на сметката си в 7-ата и 60-ата минута, а Пауло Дибала бе автор на третия гол в 73-ата и изработи четвъртия 81-ата минута, който бе записан като автогол на Лаша Двали. За унгарците почетният гол отбеляза Франк Боли в 90-ата минута.

Срещата започна отлично за торинци, които поведоха с първата си по-добра атака. В 7-ата минута Хуанд Куадрадо напредна по дасното крило и пусна пас успоредно на голлинията, там Кристиано Роналдо се размина с топката, но тя стигна до Мората, който отблизо вкара за 0:1.

Домакините опитаха някакъв хаотичен натиск, но без особен успех. В 20-ата минута удар на Токмак Нгуен бе твърде слаб и мина покрай вратата. След това в 26-ата минута Грего Ловренчич подаде за Олександър Зубков на границата на пеналта, но и той не успя да отправи достатъчно добър изстрел.

Постепенно обаче Юве отново взе инициативата и в 36-ата минута Роналдо не бе далеч от целта след изстрел с глава, който мина над вратата.

През втората част "Старата госпожа" продължи да доминира. В 47-ата минута Роналдо стеля от фаул, но вратарят спаси. Десет минути по-късно португалецът напредна в наказателното поле, но опита шут от трудна позиция по диагонал и не намери очертанията на вратата.

В 60-ата минута по-добрата игра на гостите доведе и до втори гол. Роналдо подаде по земя пред наказателното поле, там Макени пропусна топката за Мората, който от движение стреля във вратата за 0:2.

В 67-ата минута в игра на мястото на Мората се появи Дибала, като аржентинецът довърши унгарците с нови два гола след две груби грешки. В 73-ата минута защитник върна лошо към вратаря, той не успя да укроти топката на мокрия терен, а дибала притича и отбеляза в опразнената врата.

В 81-ата минута стражът Денеш Дибуш сгреши при отип да изчисти топката и прати в краката на Дибала, който без колебание стреля през краката му, а Двали си отбеляза автогол в опит да изчисти топката на голлинията.

В 90-ата минута домакините все пак стигнаха до поченет гол. Боли бе изпуснат около точкото но дузпата, първият му удар бе спасен от Войех Шчесни, но при добавката нападателят бе точен за 1:4.

Така Ювентус вече има актив от 6 точки в групата и здраво държи втората позиция. Фради пък остава на дъното с 1 спечелена точка досега.