Торино стигна до първа победа (видео)

Торино записа първа победа от началото на сезона в първенството. Тимът на Марко Джампаоло спечели с 2:1 гостуването си на Дженоа и взе глътка въздух, като вече е с актив от 4 точки, въпреки че все още е в зоната на изпадащите. Срещата в Генуа бе отложена от третия кръг в Торино имаше 17 заразени с коронавирус играчи.

Гостите показаха характер, след като само преди няколко дни допуснаха драматична загуба от Лацио с два гола след 90-ата минута. Те стартираха много силно днешния двубой и в 26-ата минута водеха с две попадения.

Още в десетата минута Лукич се възползва от грешка на Голданига и откри резултата. Дженоа отговори и Муру трябваше да избива от голлинията. Торино обаче удвои аванса си. Белоти опита да намери Лукич в наказателното поле, а в опита си да му попречи Пелегрини си вкара автогол.

До почивката домакините можеха да се върнат в мача, но Синго спря топката след задна ножица на Ровела. Дженоа стигна до гол, но чак в края на мача, когато Скамака получи топката от влезлия на почивката Пандев и реализира почетно попадение.