Байерн Мюнхен подряза крилата на РБ Залцбург (видео)

Всички резултати и голмайстори в Шампионската лига

Носителят на трофея в Шампионската лига Байерн Мюнхен постигна изразителен успех с 6:2 при гостуването си на РБ Залцбург в двубой от група А на Шампионската лига. В другия мач от групата по-рано през деня Атлетико Мадрид завърши 1:1 като гост на Локомотив Москва.

С успеха баварците събраха пълен актив от 9 точки след изиграните три кръга, постигнати с впечатляваща голова разлика от 12:3.

Домакините от Залцбург стартираха ударно, като откриха още в четвъртата минута чрез Бериша. Резултатът се запази до 21-ата минута, когато беше отсъдена дузпа за нарушение срещу Томас Мюлер.

Зад топката застана Роберт Левандовски, който върна равенството. В самия край на първите 45 минути Томас Мюлер принуди Кристенсен да си отбележи автогол с глава и така Байерн получи аванс.

След паузата резервата Масая Окугава върна равенството в 66-ата минута и върна интригата в двубоя, само две минути след появата си на терена.

В последните десет минути обаче Байерн наложи тоталното си превъзходство. Жером Боатенг изведе баварците напред в 79-ата минута с удар с глава след изпълнение на ъглов удар.

Четири минути по-късно Сане направи 4:2 с хубав удар с левия крак, а в 88-ата Левандовски с втория си гол в мача направи резултата разгромен. В добавеното време Ернандес оформи крайното 6:2.