ЦСКА даде само гейм на Локомотив на старта при жените

Волейболистките на ЦСКА постигнаха победа на старта в женската "Демакс" Лига. Воденият от Юлия Димитрова тим се наложи като гост над Локомотив 1929 Нидо (София) с 3:1 (25:23, 21:25, 25:22, 25:19) в среща от 1-ия кръг, играна тази вечер в зала "Локомотив".

В следващия кръг ЦСКА среща Казанлък, а Локомотив ще играе с Берое. Срещите са съответно на 13 и 14 ноември (петък и събота).

В първата част ролите се разменяха постоянно, но в крайна сметка ЦСКА успя да спечели геймаа с минималното 25:23. Във втория гейм играта бе равностойна до 7:7, след което Локомотив поведе и запази темпото почти до края. "Червените" се доближиха в резултата, но не успяха да направят нещо повече. Волейболистките на Страхил Балов се мобилизираха и взеха гейма след 25:21, изранявайки на 1:1 гейма.

Третата част премина изцяло под диктовката на ЦСКА и те отново излязоха напред в резултата след 25:22. Решителният четвърти гейм протече идентично и момичетата на Юлия Димитрова се поздравиха с първата си победа за сезона след 25:19 и 3:1.

ЛОКОМОТИВ 1929 НИДО (СОФИЯ) - ЦСКА 1:3 (23:25, 25:21, 22:25, 19:25)
ЛОКОМОТИВ: Денка Гачева, Роберта Ди Романо, Елина Сандолова, Лиана Стойчева, Никол Накова, Ива Парталева - Елица Пенева-либеро (Стефка Чифтева, Евелина Лазарова, Мария Благоева, Цветелина Занева)
Старши треньор: СТРАХИЛ БАЛОВ
ЦСКА: Александра Костадинова, Благовеста Миланова, Ралина Дошкова, Даря Иванова, Александра Съйкова, Моника Тодорова - Кристина Донкова (Ивана Ефремова, Никол Нягин, Ивайла Евлогиева)
Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА.

По информация на BGvolleyball.com

Резултати от 1 кръг на "Демакс лига": Женското волейболно първенство започна с 4 победи за гостуващите...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Неделя, 1 ноември 2020 г.