Казанлък тръгна с чиста победа в женското първенство

Отборът на Казанлък Волей победи като гост Славия с 3:0 (25:21, 25:17, 25:20) в мач от 1-ия кръг на женската "Демакс" Лига, който се игра в зала "Панайот Пондалов".

Следващата седмица предстои пауза в първенството заради финалите при кадетките, като вторият кръг ще се играе на 13-14 ноември. Тогава "белите" приемат Перун (Варна), а Казанлък домакинства на ЦСКА. Срещите са на 13 ноември (петък) съответно от 17,00 и 18,00 часа.

Първата част на срещата започна равностойно, като резултатът вървеше точка за точка до средата й. След това гостенките от Казанлък засилиха началния си удар и се откъснаха в резултата с две точки. Разликата се запази докрая и "розите" спечелиха гейма с 25:21. Във втория и третия гейм Казанлък изцяло диктуваше играта, а славистките не успяха да излязат от затрудненията си в посрещане. В третата част Кристина Йорданова застана на крайната линия и направи серия от седем начални удара, от които четири аса, като "розите" поведоха с 18:8. Въпреки всички усилия на "белите", които се раздвижиха и намалиха пасива си до 3 точки, разликата бе нестопяема и Казанлък спечели след 25:20 и 3:0.

СЛАВИЯ - КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ 0:3 (21:25, 17:25, 20:25)
СЛАВИЯ: Натали Станоева, Никол Данкинова, Христина Георгиева, Ивана Станкова, Ася Динова, Стефани Трифонова - Стефани Македонска-либеро (Маргарита Узунова, Карина Бурзанова, Лилия Шейтанова, Александра Колева)
Старши треньор: ИВАН ДИМИТРОВ
КАЗАНЛЪК: Селин Салим, Рая Кирова, Никол Пейчинова, Пламена Кораменова, Кристина Йорданова, Илина Стойчева - Александра Терзиева-либеро (Ивайла Чавдарова, Христина Пеева, Симона Атанасова, Десислава Тодева)
Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ.

По информация на BGvolleyball.com

Резултати от 1 кръг на "Демакс лига": Женското волейболно първенство започна с 4 победи за гостуващите...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Неделя, 1 ноември 2020 г.