Солскяер: Други хора трябва да преценяват дали прогресираме

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер призна, че неговият отбор не се е представил на очакваното нито през първото полувреме на дербито с Арсенал, което лондончани спечелиха с 1:0 на "Олд Трафорд". Норвежецът обаче смята, че през втората част "червените дяволи" са играли по-добре. Отборът все още няма победа у дома в първенството през този сезон и въпреки  че изигра добри мачове в Шампионската лига, критиците му смятат, че не се вижда особено развитие под негово ръководство. Солскяер отговори, че други хора трябва да преценяват дали отборът прогресира.

Такъв е футболът. Има възходи и спадове. Не показахме добро лице, особено през първата част. Трябва да коригираме това, защото знаем, че тези момчета могат да бъдат много добри. Знаехме, че това е големият мач за нас през тази седмица. Въпреки това не успяхме да се представим достатъчно добре през първата част. През второто полувреме играхме по-добре. В нито един момент не изглеждаше, че се защитаваме прекалено, но когато трябваше да го правим, бяхме бавни и така получихме дузпата. Белерин излизаше извън наказателното поле, но нямаше нужда от този шпагат. Контактът не беше особен, но вероятно това е дузпа. Други хора трябва да преценяват дали прогресираме. Продължаваме да работим. Следващият ни шанс е в събота срещу Евертън", заяви Солскяер.