Рома се отпуши след нулите срещу ЦСКА-София (видео)

Отборът на Рома спечели с 2:0 над гостуващия Фиорентина в мач от шестия кръг на Серия “А”. В четвъртък вечер римляните не успяха да вкарат попадение на българския ЦСКА-София в мач от Лига Европа. Днес Леонардо Спинацола (12) и Педро Родригес (70) донесоха успеха на “вълците”. Интересното е, че от началото на сезона Рома има само една загуба, и то служебна - в първия кръг от Верона.

В 12-ата минута защитата на Виола беше изнесена напред и преодоляна с извеждащ пас към Леонардо Спинацола. Бързоногият флангови футболист напредна до наказателното поле, финтира защитник и матира вратаря, който очакваше удар в другия ъгъл. Последваха силни моменти за римляните. В 16-ата минута Един Джеко стреля много близо до гредата, а две минути по-късно Педро преодоля защитник и стреля от средна дистанция - отново близо до гредата, но встрани. В 37-ата Спинацола пропусна страхотен шанс, като вратарят Драговски направи великолепно спасяване при фронтален удар.
И след почивката “вълците” подължиха да играят по-силно. Гостите от Флоренция много рядко създаваха опасности. В 70-ата минута Един Джеко подаде вдясно за Хенрих Мхитарян, последва ниско центриране към далечната греда, където Педро беше непокрит и реализира от три метра на празна врата. В 88-ата Фиорентина остана с човек по-малко след червен картон на Лукас Мартинес Куарта за грубо нарушение.