Първата ракета на България Григор Димитров преди Sofia Open 2022

Лил пропусна да се върне на върха

Лил не успя да си върне първото място в класирането, след като завърши 1:1 при гостуването си на Ница. Срещата се игра при силен дъжд в южния град.

Двубоят между два от отборит, които започнаха силно сезона, обещаваше много, но дълго време не предложи нищо. Първата възможност се откри пред Шнайдерлинг, който стреля с глава след ъглов удар. Ница опита да натисне, но срещата бе равностойна до почивката.

През второто полувреме и двата отбора се представиха по-добре. Каспер Долберг откри резултата в 49-ата минута. Лил, който няма загуба от началото на сезона, за първи път се оказа догонващ през тази кампания. Това обаче не бе за дълго. Юлмаз изравни с хубав удар от въздуха в 58-ата минута.

След размяната на голове двата тима отново намалиха темпото, а и умората си каза думата, тъй като те имаха мачове в евротурнирите през седмицата. Ница натисна към края, но така и не стигна до нов гол.

Лил е на второ място с актив от 18 точки, колкото има и лидерът ПСЖ. Ница е на четвърта позиция с 14 точки.