Спас Делев шокира Берое в Стара Загора (видео)

Отборът на Арда постигна победа с 1:0 при визитата си на Берое в Стара Загора в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Играчите на Николай Киров издебнаха правилния момент да нанесат своя удар и с попадение на Спас Делев взеха трите точки. Домакините от своя страна бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата, но това не се оказа от голямо значение, тъй като в края на мача радостта бе за гостите от Кърджали.

Треньорът на домакините Димитър Димитров не можеше да разчита на контузените Перниш, Конте, Апостолов и Маринов. Херо стартира на вратата с Ганев и Стоянов, Мезаг, Ангелов и Хасани в защита. Макута и Минчев си партнираха в средата на терена, а Октавио и Еривалдо  действаха по крилата. Атаката бе водена от Фол, а зад гърба му беше Кукула.

За гостите единственият отсъстващ ще бе Стойчо Атанасов, който е в лазарета. Николай Киров заложи на Караджов под рамката и пред него Желев, Сулака, Ганев и Леони в защита. Котев и Мартинов бяха в средата на терена. Ковачев и Коконов бяха по фланговете, а в атака започна Делев, подпомаган от Иван Тилев.

През първата част попадение не падна. Домакините имаха териториално превъзходство, което обаче не бе материализирано в гол. На няколко пъти беройци комбинираха доста опасно в предни позиции, но завършващият удар липсваше. Гостите от своя страна също имаха няколко опасни слизания към полето на домакините, но също не намериха правилния път към гола във вратата на Генадий Ганев.

Домакините имаха претенции за игра с ръка на Петко Ганев в наказателното поле след центриране от корнер в 35-ата минута, но съдията не намери основания за отсъждането на наказателен удар и играта продължи.

В 51-ата минута Берое удари греда. Гаюс Макута нахлу в наказателното поле и стреля с левия крак, а след като топката се отклони в играч на гостите се спря в гредата на Иван Караджов.

В 56-ата минута гостите откриха резултата с първия си точен удар във вратата на Ганев. Светослав Ковачев намери по отличен начин Спас Делев, който сам срещу вратаря хладнокръвно реализира.

В 63-ата Арда също удари гредата. При едно центриране отляво Петко Ганев бе забравен в наказателното поле и с глава нацели сглобгата на вратата на Ганев.

До края на мача натискът на домакините не успя да донесе нищо позитивно освен още една претенция за дузпа, която също не бе взета под внимание от съдията и така гостите се поздравиха с успех далеч от дома.

След загубата днес Берое пропусна отлична възможност да се изкачи поне временно на втора позиция в класирането. Заралии остават на четвърто място с актив от 18 точки. Арда от своя страна се върна към победите след три срещи без успех в шампионата. С трите точки днес пък тимът от Кърджали вече е на пето място със 17 точки. Играчите на Николай Киров също така имат мач по-малко от голяма част от съперниците си, тъй като имат отложен двубой с Лудогорец.