Ранен червен картон, пропусната дузпа и късен гол на Славия (Пр) - Леверкузен (видео)

Шампионът на Чехия Славия (Прага) хвърли мното усилия и в крайна сметка успя да пречупи гостуващия Байер (Леверкузен) с 1:0 на свой терен в мач от втория кръг на Група “С” на Лига Европа. Около 70 минути домакините играха с човек повече след изгонването на Карим Белараби в средата на първото полувреме. През втората част Николае Станчу изпусна дузпа за Славия, но все пак в 80-ата Питър Олейинка заби оказалия се единствен гол. По същото време в другата среща от групата Ница пребори Апоел (Беер Шева) със същия резултат. Така тук и четирите тима са с еднакъв актив.

За Леверкузен това е първа загуба за сезона във всички турнири. Тимът от Бундеслигата не успя да издържи на напористите чехи и логично капитулира.
Белараби беше отстранен в 22-ата с директен червен картон за много остро влизане в краката на футболист на Славия. Това се оказа нужното предимство, от което домакините се нуждаеха. Те натискаха и в 65-ата стигнаха до наказателен удар, който обаче вратарят Лукас Храдецки спаси.
Грепникът Николае Станчу все пак се реваншира десет минути преди края, когато от корнер намери Олейинка и той заби кълбото с глава за победното 1:0.
След седмица Славия ще посрещне Ница, а Апоел очаква Леверкузен в Израел.