Антверпен повали звездите на Тотнъм (видео)

Белгийският Антверпен победи Тотнъм с 1:0 и с пълен актив от 6 точки оглявава група J на Лига Европа, в която е и българският шампион Лудогорец. Единственото попадение в мача реализира Рафаелов в 29-ата минута.

Това бе първа загуба на Тотнъм от септември, когато тимът отстъпи на Евертън в първия си официален мач за новия сезон. За Моуриньо пък това бе първа загуба след 15 поредни мача без поражение в Лига Европа. "Шпорите" станаха и първият английски отбор, допуснал загуба в евротурнирите през този сезон.

Антверпен стигна до шеста поредна победа във всички турнири и то напълно заслужено. Белгийците можеха да спечелят и с по-голям резултат, като направиха няколко големи пропуска. Лондончани бяха на другия полюс - безидейни в атака и нестабилни в защита

Жозе Моуриньо бе направил доста промени. Деле Али получи шанс за изява, както и Гарет Бейл, който отново разочарова в третия си мач след завръщането си в Тотнъм.
Срещата започна равностойно с лек превес на гостите. Играчите на Антверпен стартираха предпазливо и с респект към съперника. Положенията бяха рядкост и пред двете врати в първия половин час.
Постепенно белгийците видяха, че Тотнъм не е толкова страшен и започнаха да играят по-уверено.В 29-ата минута след грешка на Бен Дейвис Мбокани напредна и намери Рафаелов, който с мощен удар прати топката в мрежата.
Малко преди почивката Антверпен можеше и да удвои преднината си, но решителна намеса на Дейвис предотврати попадението. В същото време в играта на англичаните нямаше идея. Това бе причината Моуриньо да направи четири промени на почивката, а една от тях бе влизането на Сон. Това обаче не подобри играта на "шпорите".
В началото на втората част домакините пропуснаха две идеални възможности да удвоят преднината си. Първо Санчес сбърка и позволи на Мбокани да излезе сам срещу Лорис, но бранителят успя да поправи грешката си. В 52-ата минута Мбокани пропусна на два метра от голлинията, като прати топката над вратата.
На терена се появи и Хари Кейн, който замени Бейл в 57-ата минута. Малко по-късно Тотнъм стигна до първото си по-сериозно положение. Гелин успя да попречи на Сон да изравни резултата.
Положенията пред Лорис обаче не спряха. Отлично подаване изведе Юклерод сам срещу вратаря на гостите, но и той не се справи, а стреля над вратата. Пред другата врата великолепна намеса на Да Лает попречи на Моура да се разпише.

АНТВЕРПЕН - ТОТНЪМ 1:0