Наполи удари лидера в Ла Лига (видео)

Отборът на Наполи пребори Реал Сосиедад с 1:0 като гост в двубой от втория кръг на Група "F" на Лига и вече има 3 точки на сметката си. Матео Политано беше точен в 55-ата минута, а във финалните секунди съотборникът му Виктор Осимен беше изгонен за два жълти картона. Контузия пък получи Лоренцо Инсиние. В другия двубой от групата АЗ Алкмаар отнесе Риека с 4:1.

На старта преди седмица неаполитанците бяха загубили 0:1 от холандците, а баските бяха преборили хърватите със същия резултат. Това означаваше, че момчетата на Дженаро Гатузо нямаха право на нова грешка, ако не искаха да влошат положението си.

До днес Сосиедад се радваше на много силна форма и даже е лидер в Ла Лига. От първата минута започна ветеранът Давид Силва, а Аднан Янузай беше резерва. Александер Исак беше предпочетен за поста на централния нападател. Футболистите в бяло-синьо обаче разочароваха и създадоха твърде малко шансове.

Наполи също е във вихъра си на домашна сцена с четири успеха от четири срещи, като тук не влиза несъстоялият се двубой срещу Ювентус, служебната загуба от който се обжалва. В началото треньорът остави Осимен на пейката. Нигериецът се появи след час игра и до края успя да си изкара две официални предупреждения. Резерви бяха още футболисти като Дрис Мертенс, Ървинг Лосано, Костас Манолас и др. Тиемуе Бакайоко също беше титуляр за гостите.
Лоренцо Инсиние пропусна първия отличен шанс, като това стана в 8-ата минута. Тогава капитанът на Наполи се възползва от грешно подаване на вратаря, напредна и шутира, но в аут.
Четири минути по-късно от сходна ситуация неточен беше и Марио Руи.
В средата на първата част Инсиние напусна заради травма и вместо него се появи Чъки Лосано.
Испанците бяха на крачка от попадение в 24-ата, когато Микел Мерино се включи в атака и получи пас по височина, но с глава пропусна от 7-8 метра.
След това обаче положенията секнаха и срещата стана скучна.
Наполи успя да излезе напред в 55-ата минута, когато Политано изненада домакините с далечен изстрел. За негов късмет летящата към вратата топка се отби в главата на защитника Модибо Санян и стана неспасяема за Алекс Ремиро.

Малко след това Мертенс се появи в игра за италианците.
Отлична намеса на Давид Оспина в 66-ата минута след шут на Порту запази аванса на клуба от Неапол.

Националът на Испания Микел Оярсабал също пробва шанса си в 78-ата, но не уцели рамката.

В 86-ата Осимен изпрати топката в мрежата на баските, но голът не беше признат, защото при центрирането Марио Руи от фал се подхлъзна и игра два пъти с кълбото, което е против правилата.
В добавеното време Осимен влезе остро с лакът в единоборство за висока топка и получи втори жълт и респективно червен картон. Домакините обаче нямаха време да се възползват от численото си предимство.

В следвашия кръг на 5 ноември Наполи ще гостува на Риека, а Сосиедад пак ще играе на "Аноета" - срещу АЗ Алкмаар.