Милан разби Спарта без Минчев, Златан отново пропусна дузпа (видео)

Милан записа убедителен успех с 3:0 като домакин на Спарта (Прага) в мач от група Н на Лига Европа. Попаденията отбелязаха Браим Диас (24'), Рафаел Леао (57') и Диого Далот (66'). Победата можеше да е още по-изразителна, но голямата звезда на "росонерите" Златан Ибрахимович пропусна дузпа в 36-ата минута и така не оползотвори отдалия му се "златен" шанс да стане най-възрастният голмайстор на клуба в европейски мач. Бъгарският нападател Мартин Минчев пък остана извън групата на чехите за тази среща.

Както обеща на вчерашната си пресконференция, Стефано Пиоли направи пет промени в стартовия си състав след равенството 3:3 с Рома в понеделник. Тео Ернандес получи почивка и така като ляв бек игра Далот. В халфовата линия мястото си запази единствено Исмаел Бенасер. Така титуляри бяха Сандро Тонали, Саму Кастийехо, Диас и Раде Крунич. Атаката пък бе водена от голямата звезда Златан Ибрахимович. Гостите от Чехия са разположени в 4-2-3-1, като техният нападател бе Лукас Юлис.

Домакините взеха инициативата още в началото на мача. В 6-ата минута Давиде Калабрия центрира към Ибрахимович, чийто удар с глава мина над вратата. В 14-ата шведът отново пропусна да се разпише с глава. В 24-ата Ибра намери в наказателното поле Диас, а той прокара топката между краката на Хеча за 1:0. В 31-ата Симон Кяер пусна дълъг прехвърлящ пас към Крунич, но вратарят излезе напред и блокира удара на халфа.
В 36-ата Милан получи правото да изпълни дузпа, след като Ибрахимович беше фаулиран от Давид Лишка. Именно 39-годишният нападател се зае с нейното изпълнение, като прати топката в напречната греда. Това е трети пропуск на Златан от последните му пет удара от бялата точка. От началото на август насам никой друг футболист на отбор от топ 5 на европейските първенства няма толкова изпуснати дузпи във всички турнири.
На почивката Ибрахимович беше заменен от Леао. Още в 47-ата минута пред младия португалец се откри възможност за гол, но той не успя да засече добре с глава центриране на Калабрия. Малко след това "росонерите" организираха чудесна контраатака, но Хеча се справи първо с удара на Леао, а веднага след това и с добавката на Тонали. В 51-ата Кастийехо пробва шут, който се оказа неточен. В 57-ата Леао удвои преднината на домакините, след като засече остро центриране по земя на своя сънародник Далот.
В 66-ата защитникът получи дълъг извеждащ пас от Бенасер и на свой ред се разписа. В 70-ата резервата на гостите Давид Моберг Карлсон стреля, но шутът му мина над вратата. В 82-ата той отново опита удар, но Кяер застана на пътя на топката. Това беше и последното интересно положение в двубоя.
Така Милан еднолично оглави групата с актив от 6 точки, докато Спарта е последен все още без актив.

МИЛАН - СПАРТА (ПРАГА) 3:0

1:0 Диас (24')
2:0 Леао (57')
3:0 Далот (66')