Кийн засенчи Мбапе и Неймар в Истанбул (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен спечели с 2:0 като гост на Истанбул ББ в мач от груповата фаза на Шампионската лига. В герой за френския шампион се превърна нападателят Мойс Кийн, реализирал два гола (64 и 79). Лошата новина за тима на Томас Тухел е контузията на Неймар, която извади бразилеца от терена още в средата на първото полувреме.

Томас Тухел заложи едновременно на Килиан Мбапе, Неймар, Мойс Кийн и Анхел ди Мария. В осмата минута Мбапе набра скорост по левия фланг, направи хубав рейд, но ударът му беше от малък ъгъл и вратарят спаси без колебание. В 15-ата домакините развиха великолепна контра, а Един Висча шутира остро от 20 метра и сантиметри го разделиха от целта. Турският тим започна амбицирано, но постепенно френският първенец заигра по-агресивно. В 26-ата Неймар напусна принудително заради травма в бедрото и на негово място се появи Пабло Сарабия.
Втората част започна с огромен пропуск на Сарабия. След 30-ина секунди игра Мбапе проби отляво и сервира топката на дузпата, където испанският халф шутира прекалено високо. В 57-ата домакините развиха прекрасна скоростна атака, при която Кейлор Навас спаси по страхотен начин опасен удар на Вишча. Две минути по-късно Мбапе изостри нападението, но не намери свой съотборник, като двама бяха готови за голов изстрел. В 64-ата Мойс Кийн беше изпуснат при статично положение, скочи сам за висока топка и вкара с глава от десет метра - 0:1. Четвърт час по-късно Кийн реши сблъсъка с втори гол. Защитата на турците изгледа как топката стигна до него, а нападателят се обърна ефектно и матира стража с удар в центъра на вратата.