Моуриньо отново остави Деле Али извън групата

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо в оставил Деле Али извън групата на лондончани за днешното гостуване на Бърнли, твърди The Athletic. Това е шестият случай от началото на сезона, в който английският национал изобщо не влиза в разширения състав, като това за пореден път показва, че конфликтът между него и португалеца явно няма да бъде разрешен в скоро време.

Дела Али получи възможност да поиграе 29 минути при победата с 3:0 над ЛАСК през седмицата, а след двубоя халфът написа в социалните мрежи следното: "Винаги съм благодарен, когато поучавам шанс да правя това, което обичам най-много".

В Лига Европа Деле Али играе малко повече. Той взе участие в мачовете с Шкендия и Макаби Хайфа, В Премиър лийг обаче не е така. Халфът започна в първия мач от сезона срещу Евертън, когато бе заменен на почивката. След това той взе участие единствено при погрома над Манчестър Юнайтед, когато записа 22 минути.

По време на трансферния прозорец се твърдеше, че Пари Сен Жермен има интерес към него, но до трансфер не се стигна. Жозе Моуриньо отрича информациите за конфликт и твърди, че представянето на един играч зависи 99% от самия него.

Снощи "Туитър" профила на Тотнъм публикува видео от 50-ия гол на Деле Али в Премиър лийг, който бе отбелязан именно на "Търф Моор", където "шпорите" гостуват тази вечер. Али написа красноречивия коментар "Добри времена".