Тотнъм влезе с гръм и трясък в групите на Лига Европа (видео)

Тотнъм разби със 7:2 Макаби Хайфа у дома и се класира за груповата фаза на Лига Европа. Хари Кейн (2', 56'-д, 74') отбеляза хеттрик за тима на Жозе Моуриньо, два гола реализира Джовани Ло Селсо (36', 39') , а по едно попадение добавиха Лукас Моура (20') и Деле Али (91'-д). Тярон Чери (17') и Никита Рукавица (52'-д) се разписаха за гостите. "Шпорите" преодоляха три съперника по пътя към групите на втория по сила турнир - Локомотив (Пловдив), Шкендия и Макаби Хайфа, като най-трудно определено им бе срещу българския отбор.

Жозе Моуриньо очаквано бе направил цели 9 промени в сравнение със състава, който преди два дни започна срещу Челси. Единственото Тоби Алдервейрелд и Стивън Бергвайн запазиха местата си. Джо Харт започна на вратата на "шпорите", а Хари Кейн водеше атаката. Бергвайн, Ло Селсо и Моура бяха зад него. Деле Али този път бе включен в групата, но остана на скамейката за началото и се появи за второто полувреме.

Хари Кейн откри резултата само след около 90 секунди игра. Голмайсторът на Тотнъм засече от няколко метра добро центриране на Дейвис отляво.
1/4 час по-късно Тярон Чери изравни, след като изстреля снаряд от 20-ина метра, след който топката рикошира гредата и влезе във вратата, без да остави шанс на Харт.
В 21-вата минута Моура отново изведе Тотнъм напред, засичайки с глава на близката греда центриране от корнер на Бергвайн. До почивката Джовани Ло Селсо реализира два гола в рамките на четири минути, с които реши всичко в този мач. В 36-ата аржентинецът се разписа с удар отблизо, а три минути след това бе изведен от Кейн и прехвърли добре излезлия напред вратар на гостите.
След почивката двата отбора си размениха по един гол от дузпа. Никита Рукавица отбеляза втори гол за Макаби в 52-рата минута, но само четири след това Хари Кейн възстанови преднината от три гола на Тотнъм, след като също бе точен от бялата точка. В 74-тата минута английският национал оформи своя хеттрик, след като бе изведен отляво и прехвърли стража на гостите.
В добавеното време Дели Али оформи крайното 7:2, след като реализира още един 11-метров наказателен удар в полза на Тотнъм.