Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Пирло: Трябваше да ни зашлевят, за да започнем да играем

Ювентус се нуждае от шамар, за да се събуди на мачовете, тъй като атмосферата по стадионите е приспивна, заяви старши треньорът Андреа Пирло след 1:1 с Верона снощи. Юве има само две победи от пет мача и заема 5-о място с 9 точки.

Юве с ново реми, този път като домакин (видео)
Пирло добави, че разбира футболистите, които гледат странно празните трибуни заради пандемията от COVID-19, но иска да им предаде, че трябва да се адаптират към новите условия.
"През първото полувреме играхме така, че по-скоро седяхме и гледахме. Не бяхме агресивни в средата на терена и пак имахме няколко добри шансове за гол, заяви Пирло, чийто отбор изоставаше в резултата след час игра.
“Имахме добра реакция след техния гол, но явно трябва да ни зашлевят шамар, за да се събудим. Но е съвсем различно, когато играем в Шампионската лига. Самата публика около терена ти помага да вдигнеш нивото си. Ще видим сега как ще бъде,” заяви Пирло, чийто отбор приема Барселона в сряда.
“В мача с Верона атмосферата си беше направо сънотворна, приспивна. Трябва да отбележим обаче, че мачовете с този противник, както и с Аталанта винаги са били трудни за нашия отбор. Но каквото и да е, целта на Юве е да печели винаги, така че играчите трябва да са наясно с това, добави бившият полузащитник.
"Когато играем с тези два съперника, за техните играчи е по-специално. Борят се здраво. Ние се опитахме да преодолеем тяхната преса и смятам, че особено през второто полувреме, ни се получи доста добре, заяви още Пирло.